Now Reading
Începutul unei noi ere: debutul colaborării lui David Beckham cu BOSS

Începutul unei noi ere: debutul colaborării lui David Beckham cu BOSS

Revista Psychologies

În primăvara/vara 2025, BOSS vă prezintă BECKHAM x BOSS: prima colecție BOSS creată împreună cu David Beckham. Inspirat de stilul său personal, Beckham aduce pentru echipa BOSS viziunea, gustul impecabil și experiența sa înnăscută în modă. Împreună, au conceput o colecție atemporală de piese de calitate premium, îmbinând modernul cu clasicul.

„Prima noastră colecție BECKHAM x BOSS marchează un moment semnificativ în parteneriatul nostru strategic pe termen lung și reprezintă un moment unic în istoria brandului nostru. Așteptăm cu nerăbdare această lansare și suntem mai mult decât încântați să vedem cum sunt primite aceste piese de către clienții BOSS. Această colecție exprimă prioritatea noastră –  produsul este cheia și obiectivul nostru de a îmbrăca impecabil clienții pentru orice ocazie”, spune Daniel Grieder, CEO HUGO BOSS.

Colecția cuprinde elementele esențiale de zi cu zi  dar și articole pentru orice ocazie, de la casual la formal.

Menținerea mentalității BOSS 24/7 ferm în centrul atenției, siluetele relaxate și ușoare asociate cu texturi bogate dau tonul pentru BECKHAM x BOSS primăvară/ vară 2025. Colecția cuprinde elementele esențiale de zi cu zi din jersey, tricotaje sofisticate și cămăși impecabile, dar și articole pentru orice ocazie, de la casual la formal. Croiala are o nouă tăietură, exclusivă pentru BECKHAM x BOSS. Aspectele casual sunt susținute de denim și articole versatile.

Accesoriile includ o geantă de voiaj din piele, ghete Chelsea și o șapcă pentru bărbați care completează colecția. Toate piesele au un design atemporal, acordând cea mai mare atenție la detalii, în cele mai fine țesături. Paleta de culori include o gamă versatilă de nuanțe neutre clasice: de la fildeș, bej și kaki, până la bleumarin și negru, un albastru deschis și o notă jucăușă de roz prăfuit. Articolele din denim apar și în variante deschise și închise la culoare.

„Întotdeauna mi-a plăcut moda și conceperea unor look-uri diferite, așa că ocazia de a colabora cu BOSS la propria mea colecție de primăvară/vară a fost o experiență extraordinară. Mi-a permis să intru cu adevărat în detaliile pieselor și să creez o garderobă și look-uri stilate fără efort și pretabile pentru orice ocazie. Abia aștept să văd colecția în magazine”, spune David Beckham.

Colecția BECKHAM x BOSS face parte dintr-o colaborare de design pe mai mulți ani între David Beckham și BOSS, un parteneriat care este primul de acest gen pentru BOSS Menswear.

„Colaborarea cu David la prima colecție BECKHAM x BOSS a fost absolut incredibilă. El este extrem de dedicat excelenței și detaliilor. Pasiunea lui pentru modă este autentică și a fost profund implicat în toate aspectele colaborării noastre. Am colaborat foarte bine în timpul procesului de proiectare comun, iar rezultatul este această colecție remarcabilă de piese atemporale care emană încredere”, spune Marco Falcioni, SVP of Creative Direction la HUGO BOSS.

Colecția a fost imortalizată de renumitul fotograf de modă și regizor Lachlan Bailey în stilul său sofisticat și concepută de agenția Team Laird.

Colecția BECKHAM x BOSS primăvară/ vară 2025 este disponibilă pe boss.com, și în magazinele BOSS din țară începând cu 23 aprilie, 2025.

 

Despre BOSS și HUGO BOSS:

BOSS este creat pentru cei îndrăzneți, autodeterminați, care trăiesc viața în condițiile lor, cu pasiune, stil și scop. Colecțiile oferă modele dinamice și moderne pentru cei care trăiesc deplin și fără scuze: ca propriul lor BOSS. Croiurile clasice ale brandului, costumele de excepție, îmbrăcămintea casual, denim, sport și accesoriile răspund nevoilor de stil ale consumatorului exigent. Parfumurile, ochelarii, ceasurile și îmbrăcămintea pentru copii cu licență completează portofoliul brandului.

Lumea BOSS poate fi experimentată în aproximativ 500 de magazine proprii din întreaga lume. BOSS este brandul de bază al HUGO BOSS, una dintre companiile lider poziționate pe segmentul premium al pieței globale de îmbrăcăminte. Grupul oferă colecții în 129 de țări la peste 8.000 de puncte de vânzare și online în 74 de țări prin intermediul hugoboss.com. Cu peste 18.500 de angajați în întreaga lume, compania, cu sediul în Metzingen (Germania), a înregistrat vânzări de 4,3 miliarde EUR în anul fiscal 2024.

 

Despre David Beckham:

David Beckham, este unul dintre cei mai de succes fotbaliști ai Angliei. Cu o carieră de 20 de ani, David a jucat pentru unele dintre cele mai de succes cluburi din lume, printre care Manchester United și Real Madrid, precum și cu echipa Angliei, pe care a condus-o timp de șase ani. David a fost primul jucător englez care a câștigat titluri de ligă în patru țări: Anglia, Spania, Statele Unite și Franța.

După retragerea sa în 2013, David s-a impus ca un antreprenor de succes, lucrând cu multe dintre cele mai importante branduri din lume, inclusiv adidas, Stella Artois, Tudor, EA și Nespresso. În 2018, David și-a îndeplinit ambiția de o viață de a fi proprietarul unui club de fotbal, când grupul său a primit franciza Major League Soccer pentru orașul Miami. Inter Miami CF a fost anunțat oficial în septembrie 2018, cu David în calitate de președinte al clubului.

În 2019, David și-a fondat propriul studio de conținut, Studio 99. Studioul operează atât producție editorială, cât și comercială și este specializat în dezvoltarea și producerea de documentare, seriale și formate premium pentru platforme și rețele globale, inclusiv Netflix și Disney+.

În februarie 2022, Authentic Brands Group (Authentic), o platformă unificată care integrează fuziuni și achiziții, strategie de brand, creație și inovație digitală, a anunțat că a încheiat un parteneriat strategic cu David Beckham pentru a deține și a gestiona brandul global Beckham. Datorită acestui parteneriat, David Beckham a devenit acționar Authentic. David Beckham s-a alăturat unei liste din portofoliul de divertisment în creștere al Authentic, care include unii dintre cei mai mari sportivi din lume și branduri de sport emblematice, cum ar fi Shaquille O’Neal, Sports Illustrated și Muhammad Ali.

De-a lungul vieții sale, David s-a angajat să susțină organizații caritabile și proiecte care urmăresc să conducă schimbarea în bine.

David a lucrat cu UNICEF aproape 20 de ani ca ambasador al bunăvoinței, un rol care promovează și protejează drepturile celor mai vulnerabili copii din lume. În 2015, David a lansat Fondul 7 cu UNICEF – un parteneriat unic pentru a oferi copiilor vulnerabili și dezavantajați oportunitatea de a-și atinge întregul potențial. De asemenea, David face campanie pentru Malaria No More, folosind platforma sa pentru a se asigura că lumea și liderii săi aud mesajul grav al luptei împotriva malariei. Din poziția sa de președinte ambasador al British Fashion Council (BFC), David ajută la promovarea și la dezvoltarea modei britanice și a industriilor creative din Marea Britanie.

Lista magazinelor BOSS în România:

BOSS Calea Victoriei 63-81, București

BOSS Băneasa Shopping City, București

BOSS Afi Cotroceni, București

BOSS Palas Iasi

BOSS Iulius Town Timișoara

 

BOSS.COM

INSTAGRAM: instagram.com/boss

FACEBOOK: facebook.com/hugoboss

YOUTUBE: youtube.com/boss

TIKTOK: tiktok.com/@boss

 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Scroll To Top